Erzincan Valisinden Filistin Bayrağı ile ilgili Mehmet Metiner’e açıklama: UEFA’nın kararıydı, tahkikat açtırdık!
otel 2

DEMBİR-DER Genel Başkanı, dembirhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Metiner X hesabından Erzincan’da gerçekleşen Filistin bayrağına yönelik yaşanan nahoş hadise için şunları yazmıştı:

“İZLERKEN UTANÇ DUYDUM”

“Yer Erzincan stadı… Filistin bayrağı açmak isteyen bir yiğidimize yapılan müdahaleye bakın… Erzincan gibi bir yerde, bizim devr-i iktidarımızda. İzlerken utanç duydum. Öfkem kabardı. O müdahale edenler kimdir neyin nesidir bilmiyorum ama yazıklar ötesi bir durum bu!????”

 

ERZİNCAN VALİSİ AYDOĞDU YAŞANANLARA AÇIKLIK GETİRDİ

Söz konusu paylaşımı üzerine Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu Mehmet Metiner’i arayarak yaşanan durum hakkında bilgi verdi. Yaşananlardan büyük bir üzüntü duyduğunu ifade eden Vali Aydoğdu Türkiye Azerbaycan arasında yapılan maçın UEFA gözetiminde olduğunu ve Türkiye ve Azerbaycan bayrakları dışında bir hiçbir bayrak ve flama asılmaması yönünde kararı bulunduğunu belirterek, münferiden gelişen olay sonrasında gereğinden fazla tavırla hareket eden görevliler hakkında da şikayetçi olmamasına rağmen tahkikat açtırdığını söyledi.

 

Konuya İlişkin olarak Mehmet Metiner Vali Aydoğdu ile yaşanan görüşmeyi ve görüşlerini X hesabından paylaşarak şunları yazdı:

 

“ERZİNCAN VALİSİNİN FİLİSTİN BAYRAĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

Erzincan Valisi değerli Hamza Aydoğdu aradı.

Staddaki Filistin bayrağının açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi;

“O gün UEFA’nın denetiminde/gözetiminde Türkiye-Azerbaycan arasında bir spor müsabakası vardı. UEFA bu tür uluslararası maçlarda kural koyma yetkisi olan tek kuruluş. UEFA stadda Türk ve Azerbaycan bayrakları dışında hiç bir bayrak ve flamanın asılmaması yönünde karar bildiriminde bulundu. O görüntüler münferid bir olaydı. Eşiyle spor müsabakasını izlemeye gelen değerli ve duyarlı bir hemşehrimiz Filistin bayrağını açınca orada görevli memurlarımız da UEFA kararları doğrultusunda uyarı ve ikazda bulunmuşlar. Olay büyümeden önlendi. Her hangi bir olumsuzluk da yaşanmadı. Keşke UEFA kararına rağmen Filistin bayrağı açıldığında görevlilerimiz o tarz nahoş bir müdahalede bulunmak yerine farklı bir tarz izleselerdi. Çok üzüldüm. Ortada bir şikayet yok. Ama buna rağmen o iki görevli hakkında idari tahkikat açtırdım. O tarz nahoş bir müdahale asla tasvip ettiğimiz bir şey olamaz. Sayın cumhurbaşkanımızın ve aziz milletimizin bu konudaki hassasiyeti herkesin malumudur. Filistin ve Gazze hassasiyeti bizim için her şeyin üstündedir. Erzincan’ımızın böyle bir olayla gündeme gelmiş olmadı elbette bizi üzmüştür. Ama ortada bir kasıt olmadığı gibi şikayet de yok. Nahoş bir müdahale tarzı var. O konuda da Valilik olarak gerekli idari tahkikatı açmış bulunduk.”

Değerli Valimizi yakından tanırım bilirim. Bu konudaki hassasiyetini de çok iyi bilirim.

Duyarlılığı için teşekkür ederim.

Can Erzincan’ımızın böyle bir olayla olumsuz anılması hepimizi derinden üzer elbette.

Olayın başka bir amaçla istismarı ve can Azerbaycan için bu olayın bir vesile kılınması da bizi derinden üzer biline!”

 

dembirhaber.com

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

otel 2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

otel 2

Yazarlarımız

otel 3
otel 3

E-Bülten Aboneliği