Mehmet Metiner’den çok önemli FETÖ ve PKK analizi: Terörü siyaseten de yenmeliyiz!
otel 2

FETÖ VE PKK’DA ABD NE İSTERSE O OLUR?

Fetullah Gülen’in ölmesi halinde de örgütü yöneten üst aklın yeni bir isim ile yoluna devam edeceğini söyleyen Mehmet Metiner, örgütün bütün olarak yoluna devam edemeyeceğini de ifade ederek şunları konuştu:

“Bu tür örgütlerin akıbetleri budur. Bölünürler, birtakım insanlar birbirlerine girerler, iktidar, taht savaşları başlar. Ancak, her halükarda ipleri Amerika’nın elinde olduğu için o ülkenin uygun gördüğü başka bir isimle yine aynı sosyolojiye hitap edecek yeni bir çalışmayla, farklı bir kılıkla yoluna devam eder. PKK’da olduğu gibi. Şu anda PKK’nın tüm ipleri Amerika’nın elinde. Tıpkı FETÖ’nün tüm iplerinin Amerika’nın elinde olduğu gibi.

Son zamanlarda çok iyi korunan bir malikaneden Fetullah denen o iblisin nasıl çıkartıldığını benim anlatmama gerek yok. ABD’nin bilgisi, onayı olmadan öyle bir yerden çıkartılmaz. Örgüt içi kavgaların ayyuka çıkması zaten Fetullah Gülen’in zaten öldüğü veyahut ölmek üzere olduğu gerçeğini bize hatırlatıyor. Her halükarda örgüt kendi içerisinde bir bölünme yaşıyor.”

 

FETÖ VE PKK İLE MÜCADELEDE SİYASETEN BAŞARILI DEĞİLİZ

Türkiye’de FETÖ ile mücadelede de PKK ile mücadelede de pek başarılı olunmadığını ifade eden Mehmet Metiner şunları konuştu:

“Terör ile mücadelede çok başarılıyız ama PKK sosyolojisini kazanmak noktasında yeni bir siyasi aklı devreye almak noktasında pek bir başarılı değiliz. FETÖ için de aynı şey geçerli. Yurt dışına kaçmış insanlar var, burada olan insanlar var. Şimdi onların da çocukları da büyüyecekler. Otomatikman hepsi AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na düşmanlar dolayısıyla belki de devlete de düşmanlar. Dolayısıyla kullanılmaya müsait zaten hem içeride hem dışarıda vatandaşımız var.

Bir diaspora oluştu. Almanya’dan geliyorum oralarda hem PKK’nın hem de FETÖ’nün nasıl faal olduğunu biliyorum. Onların çocukları da düşman duygularla dünyaya geliyorlar. Bunları birilerini aklamak paklamak için söylemiyorum. PKK ile dağda çok güzel mücadele ediyorsunuz ama PKK’nın beslendiği kaynağın sosyolojisini çözümleyemiyorsunuz. Her seferinde seçimlere giriyorlar, alıyorlar. Niye PKK’yı siyaseten yenemiyoruz?

PKK’yı siyaseten yenemediğimiz sürece PKK Türkiye için büyük bir tehdit oluşturmaya devam edecektir. Terörle mücadelede başarılıyız. Eyvallah. Buna bir itirazımız yok ama niye siyaseten yenemiyoruz birileri bana bunu hesabını versin.

FETÖ ile mücadelede niye başarılı olamıyoruz? O sosyolojiyi, yeni doğacak çocukları Türkiye’nin kazanması nasıl mümkün olabilecek? Propagandalarını etkisiz kılmak veyahut da yeniden kazanmak bakımından nasıl olacak? Ben aftan bahsetmiyorum. FETÖ ile PKK ile mücadelemizi herkes bilir. Artık bu mücadeleyi başka sahte kahramanlara bıraktık. Onlar yapsınlar. Ancak bir gerçeği görmemiz lazım. Ben Diyarbakır’da niye alamıyorum? Ben Hakkari’de niye alamıyorum? Neyi eksik bırakıyorum burada? Milyonlarca vatandaşım niye hala terör örgütünün partisi olduğunu bildiği halde bu partiye oy veriyor?

Bu soruları sormak rahatsız edici olabilir ama biz kendi vatandaşlarımızı kazanamazsak, o sosyolojiyi de kazanamazsak, terör örgütlerini de siyaseten yenemezsek sittin sene bu sorunlarla yaşamaya devam ederiz. Bunu söylediğimiz için birileri rahatsız olacaklarsa olsunlar. Devlet böyle yönetilmez kardeşim.

Ben bunları söyledim diye beni bile bir tehdit unsuru olarak görüyorsan sen zaten ötekileri kazanamazsın. Herkes düşman olduğunda neyi değiştiriyorsun? Tamam düşmana düşman diyelim, düşman ile savaşalım ama evladı dağ başında ölmüş bir anneyi babayı nasıl kazanabileceğimizi sormayacak mıyız? Onları da PKK’nın, DEM Parti’nin kucağına ittiğimiz zaman biz ne kazanmış oluyoruz Allah aşkına.

 

YENİ BİR SİYASİ AKLA İHTİYAÇ VAR

Onun için FETÖ ile PKK ile mücadele sadece kriminal anlamda sürdürülmesi gereken bir yol değildir. Siyasal, kültürel bir mücadeledir. Ben devletimizden, kendi partimden, Cumhurbaşkanımızdan hasseten rica ediyorum. Bu ülkenin Kürtlerinin Amerika’nın Kürtlerine, bu ülkenin dindarlarının Amerika’nın dindarlarına dönüştürülmesine izin vermeyecek yeni bir siyasal aklı devreye almamız lazım. Artık beylik laflarla sorunu çözemeyeceğimi görelim. Devletin bekası, milletin birliği için gerekli olan yeni bir siyasal aklı ve özellikle de siyaseten yenebilmeyi ve vatandaşlarımızı yeniden kazanabilmeyi amaçlayan yeni bir hamleyi başlatmamız lazım. Aksi takdirde sittin sene bu meseleleri konuşur, havanda su dövmüş oluruz.

 

dembirhaber.com

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

otel 2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

otel 2

Yazarlarımız

otel 3
otel 3

E-Bülten Aboneliği