Mehmet Metiner’den flaş İstanbul açıklaması: Murat Kurum’un videosu geceye damga vurdu
otel 2

31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerde AK Parti’nin İstanbul adayının Pazar günü açıklanacak olması programda günün konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazar günü kimi açıklayacağı konusunda kendisine yöneltilen bir soru üzerine Mehmet Metiner şunları söyledi:

“İstanbul’da Murat Kurum sürpriz bir isim değil. Zaten gündemde olan isimler Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Aksu ve Murat Kurum. Ağırlıklı olarak üç isim. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı kardeşimizin, Fatih Belediye Başkanımız Mehmet Ergun Turan kardeşimizin de adı geçti. Ama üç isim çok ağırlıklı biçimde var. Kamuoyu anketlerinde halka sunuldu, zaman zaman birisi başka özelliği ile öne çıktı, zaman zaman başka birisi öne çıktı. En sonunda iki kişi üzerinde yoğunlaşmalar sürdürüldü. Tevfik Göksu ile Murat Kurum arasında. Ankara konusunda da ne kadar ketum olunduğunu biliyorum.

Mesela Ankara adayı kesinleşmeden birtakım isimleri konuşup duruyorlar. Bana göre hala kesinleşmedi, masada. Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul ve Ankara’yı çok önemsiyor. Bir iki kişi dışında kimsenin bildiğini de sanmıyorum.

Ben Murat Kurum olacağını düşünüyorum İstanbul’da. Ama sayın Cumhurbaşkanımız bu gece gelen başka bilgiler neticesinde başka bir isim belirleyebilir mi bilmiyorum. Ama benim bildiğim yarın İstanbul için açıklanacak isim Murat Kurum. Eğer sürpriz bir isim olacaksa bu Ali Yerlikaya bakanımız olmaz. Kişisel kanaatim sayın bakanımız olmaz. Çünkü isimleri gündemde olanlardan birinin zaten sürpriz olması da mümkün olmaz.

Mehmet Metiner konuşmasında Türkiye’nin diğer illerine yönelik de tahmin ve öngörülerini şöyle anlattı:

“Cumhurbaşkanımız başarıya, halk memnuniyetine çok önem verir. Bu yüzden, Balıkesir, Bingöl, Kocaeli gibi yerlerde isimler değişmez. Konya yine aynı şekilde. Bursa’yı bilemiyorum. Halk tarafından sevilip sayılan, başarılı hiçbir belediye başkanımızın değişeceğini düşünmüyorum. Ama Ankara konusunda ben bu kadar çok spekülasyon yapılmasını doğru bulmuyorum. Bir ismi bu kadar pompalamak, o isme de zarar verir. Muğla’da Prof. Dr. Aydın Ayaydın adayımız. Ama ilçeler daha belirlenmedi. Ben çok güçlü bir ekiple AK Parti’mizin yerel seçimlere hazırlandığını biliyorum.

Büyükşehir belediye başkan adayımızın şimdiden Muğla’nın problemlerinin çözümü için projeleri hazır. Yine aynı şekilde Bodrum’da Mehmet Tosun diye güçlü bir isim var, projeleri hazır. Sorunlar belli, çözümleri belli. Ben mesela bu açıdan AK Parti’nin çok daha hazırlıklı olduğunu düşünüyorum. CHP’de bu hazırlık yok. ‘Ne yaparsak yapalım ideolojik kaygılarla Kadıköy’de, İzmir’de bize oy verecekler’ diye çok rahat davranıyorlar. Bu yüzden AK Parti yerel yönetimler için çok daha hazır. Mesela Bodrum için hazır, ben biliyorum Mehmet Tosun kardeşimi tanıdığım için. Behçet Saatçi, her ne kadar başka partiden de olsa önemli bir isim. Mehmet Tosun, Aydın Ayaydın, Behçet Saatçi AK Parti’mizle birlikte hareket etmeleri halinde ben Muğla’nın makus kaderinin değişeceği kanaatindeyim."

 

MURAT KURUM’UN VİDEOSU GECEYE DAMGAYI VURDU

Canlı yayın sırasında sosyal medyadan Murat Kurum’un ekip arkadaşlarına açıklamada bulunduğu bir videosunun paylaşılmasının görüntüleri geceye damgasını vurdu. Bu video üzerine Mehmet Metiner şunları söyledi:

“Bu yeni ise bir siyasetçi olarak söylüyorum, büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı kendisine tebliğ edilmiştir, bu konuşma tarzı, satır aralarındaki sözleri ‘Ben adayım’ demektir. Sayın Cumhurbaşkanımız henüz açıklamadan, sayın Murat Kurum’un böyle siyaseten sorunlu bir açıklama yapacağını sanmıyorum.

Bu görüntülerle ilgili bilgi geldi. Bilgi şu şekilde; Sayın Kurum siyaseten tecrübeli bir kardeşimiz. Asla böyle bir açıklamayı Cumhurbaşkanımızdan önce yapmaz, yapamaz. Zafer Şahin böyle bir videoyu paylaşmışsa doğrulatmadan, bu da doğru değil. Muhtemelen Çevre Şehircilik Bakanlığı yaptığı için, İstanbul 1. Bölgeden milletvekili olduğu için, biz sahaya ineceğiz, çalışacağız şeklinde bir açıklamadır. Bu açıklamayı bugün yapmışsa, ‘ben adayım’ demektir bu. Ben bunu kendisine siyaseten yakıştıramam ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da bundan hoşnut olacağını düşünmem.

dembirhaber.com

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

otel 2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

otel 2

Yazarlarımız

otel 3
otel 3

E-Bülten Aboneliği