Mehmet Metiner, Tanju Özcan’a canlı yayında kıvırdığını itiraf ettirdi
otel 2

Recep Tayyip Erdoğan seçilirse namusum şerefim üzerine bir daha asla belediye başkan adayı olmayacağını söyleyen ancak, Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olmasının ardından yeniden Bolu Belediye Başkanlığı’na adaylığı kabul eden Tanju Özcan’ın konuşmasında CHP ile DEM Parti ilişkisine karşı tavrını net koymayıp, Özgür Özel konusunda sessiz kalması üzerine Mehmet Metiner’den eleştiri geldi.

Metiner, Tanju Özcan’a hitaben CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geçmişte aynı sözleri söyledi. Kemal Bey’in bugün Özgür Beyin söylediklerinden neyi farklı söylediğini sorması üzerine Tanju Özcan canlı yayında açıkça “kıvırdığını” itiraf etti.

 

CHP’NİN DEM PARTİSİ İLE İŞ BİRLİĞİ TÜRKİYE’NİN BEKASI İÇİN ÇOK TEHLİKELİ

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın gülüşmelere neden olan bu şok itirafının ardından söz alan Mehmet Metiner, CHP’nin PKK’nın siyasal kanadı DEM Parti ile iş birliğini yapmasını CHP’nin ulusalcı anlayışına aykırı bulduğunu ve bunun Türkiye’nin bekası adına da tehlikeli gördüğünü ifade ederek şunları konuştu:

 

“Bir terör örgütünün partisiyle Türkiye ile savaşım halinde olan bir terör örgütünün partisiyle ne yerel düzeyde ne hükümet düzeyinde işbirliği yapılamaz. Yani FETÖ’nün partisi olmuş olsaydı Mecliste sırtını Pensilvanya'ya dayadığını söyleyen bir parti olmuş olsaydı CHP işbirliği yapar mıydı?

 

Şimdi burada doğru oturup doğru konuşmak lazım. Seçmenlerin Kürt seçmen, Alevi, seçmen, Sünni seçmen diye araştırılmasından son derece rahatsızım. Çünkü Kürt seçmen dediğiniz seçmen homojen bir seçmen değil. Ak Parti'nin Kürtleri bile homojen değil ki. CHP ye oy veren Kürtler Ak Parti'ye oy veren Kürtler, imanlı Kürtler, imansız Kürtler bunlar çok yanlış şeyler. HDP’ye oy veren Kürtler var. HDP’ye oy vermeyen HDP den çok daha fazla AK Parti’ye oy veren Kürtler var.

 

KÜRTLERİN PARTİSİ AK PARTİ’DİR

 

Aslında Türkiye'nin Kürtlerinin kahir ekseriyetini tercih ettiği parti AK Parti'dir. AK Parti bu anlamda Kürtlerin partisidir aynı zamanda. Ben bu etnik mezhebi tanımlar üzerinden siyaseten yol yürümesini doğru olmadığına inanıyorum. Ne DEM Partisi Kürtlerin temsilcisidir ne MHP Türklerin temsilcisi bir partidir ne de CHP.

 

DEM Partisi’yle ittifak yaptığı için terörün uzantısı biçiminde ve de terör örgütünün siyasal uzantısı biçiminde terörle terör örgütüyle özdeşleştirerek eleştirilecek bir partidir?

 

CHP’Yİ ELEŞTİRİRİZ AMA TOPYEKÜN ÖTEKİLEŞTİREMEYİZ

 

Siyasetin dilindeki ayarı bozmamak lazım. Siyaseten DEM Partiyle yapmış olduğu ittifaktan dolayı CHP eleştirebiliriz. En fazla eleştirilerinden biri de benim. Ama sayın Destici'nin yaptığı gibi sen terör örgütünün unsuru gibi göstermeye çalışırsan buna da karşı çıkarım, bu doğru değil. Cumhuriyet Halk Partisi'yle PKK’yı aynı denklemin içine yerleştirmek doğru değil ama terörün partisiyle ittifak yapmasını her anlamda zararlı bulurum. Yanlış bulurum, eleştiririm.

 

Diğer konularda DEM Partisi’nin seçmenini bir blok olarak terör örgütünün partisi olsa bile terörist diye suçlamak son derece yanlıştır. Çünkü DEM Partisi’ne oy verenlerin hepsi PKK’lı değildir. Ama PKK’lıların önemli bir kısmı hatta tamamı DEM Parti’ye oy verirler. Şu ve bu nedenle DEM Parti’ye oy veren çok saygıdeğer Kürt ve çok saygıdeğer Türk arkadaşlarımız var. Bunlar bizim yurttaşlarımız, insanlarımız. Biz bunları terörist diye suçlayamayız.

 

Cumhuriyet Halk Partisi'ne de DEM Partisi’yle geliştirdiği ittifaktan dolayı PKK ile aynılaştıran, DEM Partisi’yle aynılaştıran, terörün uzantısı gibi gösteren yalan yaklaşımlara da karşı çıkarım.

 

AKŞENER MASAYI DEVİRDİ TAMAM DA DİĞER UNSURLAR NEREDE?

 

CHP’nin İYİ Parti’ye ve Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik saldırgan tutumunu da eleştiren Mehmet Metiner şunları konuştu:

 

"Diyelim ki Meral hanım masayı devirdi. Tamam, masanın diğer unsurlar neden masada değiller. Yani her şey İYİ Parti'yi Meral hanımı şeytanlaştırarak varılacak yer neresidir onu anlamıyorum. Meral hanım masadan çekilmiş olabilir. CHP’nin milletvekili vererek Meclise gönderdiği partiler CHP ile iş birliği yapıyorlar mı?  Meral hanım diyelim ki çekildi. Peki Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili vererek Meclise taşıdığı partiler neden hiç eleştirilmez de her seferinde Meral hanım ve İYİ Parti eleştirilir. Şimdi bunu savunduğum için yine denilecek ki ‘bak tabii CHP ye karşı  İYİ Parti'yi kullanıyorlar onun için İYİ Parti’yi savunuyorlar. Hayır, hayır ben Kemal beyi de savunuyorum. Yarın Özgür Özel'e mecliste 3 dönem beraber milletvekilliği yaptık Özgür Özel'e yönelik bir haksızlık yapılırsa onun hukukunu da savunmasam namerdim.

 

MEHMET TOSUN AK PARTİ’DEN BODRUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI OLACAK?

 

İYİ Parti’nin önemli isimlerinden Mehmet Tosun’un da İYİ Parti’den istifa edilmesinin değerlendirildiği ve AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan Adayı olacağı iddialarına yönelik olarak da Mehmet Metiner şunları söyledi:

 

“Mehmet Tosun’un istifası Aydın Ayaydın ile alakalı istifa değil bu. Daha önc ede zaten istifa edecekti. Ben bugün de kendisiyle konuştuğum için biliyorum. Şu an duruyor. AK Parti’den olmasını ben de yürekten temenni ederim. Ama şu an ne şekilde olacağı henüz belli değil.”

 

 

dembirhaber.com

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

otel 2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

otel 2

Yazarlarımız

otel 3
otel 3

E-Bülten Aboneliği