Osman Kavala, Demirtaş ve Gezi Davası için Mehmet Metiner ne dedi? Gerçekler algıya kurban edilemez!
otel 2

Mehmet Metiner’in Yeni Şafak’ta yazdığı “Siyasette yumuşama ve müzakere süreci” başlıklı köşe yazısında Osman Kavala, Demirtaş ve Gezi Davası ile ilgili düşüncelerini paylaşması TELE 1, T 24 gibi medya organlarında bağlamından kopartılıp çarpıtılarak farklı şekilde manşetlere taşındığı görüldü.

Mehmet Metiner yazısında açıkça “Osman Kavala, Demirtaş ve Gezi davası sanıkları şayet hukuki deliller çerçevesinde yargılanmayıp sadece siyasi nedenlerle içeri atılmışlarsa bu çok büyük bir zulüm ve haksızlıktır. Yok, ortada onların suçlu olduğunu gösteren hukuki deliller var olduğu için hüküm giymişlerse yargısal bir sürece siyaseten müdahale edilmesini talep etmek hukukun katlidir.” demesine rağmen belirli yayın organlarında “Bektaşi’nin Kur’an’da namaz kılmayın diyor” sözlerini anımsattı.

 

CEHALET GERÇEKLERİN KATİLİDİR

Metiner yazısının devamında Osman Kavala, Demirtaş ve Gezi Davası sanıklarıyla ilgili olarak şunları yazmıştı:

’Yeniden yargılanma’ talebi, hukuki meşru bir taleptir. Bunu gerektiren koşullar varsa ve istenen şartlar yerine getirilmişse bu kanuni hakkın kullanılmasına siyasi anlam yüklemek yanlıştır.

Yargısal-hukuki bir işlem sürecinde varsa bir yanlışlık elbette düzeltilir. Bu hukukun gereğidir ve adaletin tesisi için şarttır.

‘Suçlu bile olsalar ülke için, demokrasimiz için, siyasetin normalleşmesi için, Avrupa ile ilişkilerimizin düzelmesi için, ekonomimizin güçlenmesi için bırakılmaları gerek!’ şeklindeki bir anlayış, gerçekten ibretlik bir anlayıştır.”

Kim ki bu anlayış üzere kelam ediyor ve kalem kuşanıyorsa bilesiniz ki onlar bilerek veya bilmeyerek başlayan bu olumlu sürece zarar veriyorlar ve ülkemize de yargının siyasetin emrinde olduğu bir ülke olduğu algısı üzerinden kötülük ediyorlar.

Mehmet Metiner’in net bir şekilde ortaya koyduğu ifadeler bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup kürsüsünden yaptığı konuşmada da benzer şekilde dile getirilmişti.

 

Devlet Bahçeli konuşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesi öncesinde hiç de çekinmeden net bir şekilde; “Hiçbir organ mahkemelere emir vermez, tavsiyede bulunamaz. Yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili beyanda bulunamaz. Mahkeme kararları değiştirilemez. Yargıya talimat vermek suçtur. Kavala'nın yeniden yargılanması hususunda sipariş süreç ilerletilmektedir. Bahse konu şahıs Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırma suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Diğer sanıklar da 18'er yıl ceza almıştır. Sayın Özel'in kolunda saati yok mudur? Sayın Özel'in saati sormak yerine PKK ve FETÖ'ye verilen destekleri muhataplarının yüzüne vurması gerekmez miydi? Kanun kaçağı FETÖ ve PKK'lıları Türkiye'ye ne zaman iade edeceksiniz diye soramaz mıydı. Bana saati sorar ise köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım.” demişti.

 

Dembirhaber.com Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Metiner’in tavrı ve bakış açısı net bir şekilde ortadayken, sözlerini bağlamından kopartıp, içinden işlerine gelen sözleri cımbızla çekerek manşete taşıyıp oradan kendi değirmenlerine su taşıma gayretinde olan tatlı su kurnazı “internet medyacılarını” ifşa etmek zorunda kalmanın üzüntüsü içindeyiz.

Gerçekler yerine kendi oluşturmak istedikleri algılara yönelik manipülasyonlara karşı dur demek mesleki ve insani bir duruştur.

Birilerinin bu ülkede sürekli bir kavga ve kaos ortamı yaratmak için sosyal medya ve internet medyasında çaba içerisinde olmalarına rağmen biz’ler her zaman bu yangınları söndürmek için karınca misali olsa da sapasağlam durmaya devam edeceğiz.

Yok öyle yağma.

 

Hakan Sönmez

Dembirhaber.com

Yayın Koordinatörü

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

otel 2

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

otel 2

Yazarlarımız

otel 3
otel 3

E-Bülten Aboneliği